Menu Close

Išvyka į gyvulininkystės ūkį

Mūsų mokyklos-darželio trečiokai šiuo metu dalyvauja Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija įgyvendinamoje Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkystės sritimi.

Šiandien mokiniai lankėsi Lino Visocko ūkyje, esančiame Barčių kaime, Lazdijų rajone. Išvykos metu ūkininkas supažindino vaikus su kasdieniais darbais ūkyje, papasakojo apie galvijų priežiūrą bei modernias technologijas, naudojamas šiuolaikiniame ūkininkavime.

Ūkyje auginama apie 330 galvijų, iš jų – net 200 karvių. Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė melžimo robotai, kurie šiame ūkyje atlieka karvių melžimą. Ūkininkas pasakojo, kad sprendimą įsirengti du melžimo robotus paskatino ne tik sunkus fizinis darbas, bet ir noras žvelgti į ateitį bei modernizuoti ūkį.

Trečiokai turėjo puikią galimybę iš arti pamatyti modernų ūkį, susipažinti su gyvulininkystės ypatumais ir sužinoti, kiek daug atsakomybės, žinių bei meilės reikia dirbant šį darbą. Dėkojame ūkininkui Linui Visockui už šiltą priėmimą ir įdomų pasakojimą!

Mokytoja Gitana Kolkienė

Skip to content